Dec 20, 2018

Prošle srede (12.12.2018.) imali smo priliku da  u okviru Laboratorije za eksperimentalnu psihologiju slušamo Bojanu Dinić, docentkinju na Filozofskom fakultetu, Univerziteta u Novom Sadu. Tom prilikom Bojana nam je predstavila istraživanje koje je bilo deo njene doktorske disertacije. Isto istraživanje Bojana je predstavila u vidu naučno popularnog članka za  Science Trends, besplatnu platformu koja povezuje istraživače iz različitih oblasti i pruža mogućnost da se aktuelna istraživanja popularizuju i podele sa širom publikom. Iz doktorske disertacije proizišao je članak „Aggressiveness – a trait with many meanings“ u kojem je predstavljeno istraživanje “When you say aggressiveness, what do you mean by that? Similarities and differences between aggressiveness/agreeableness scales from personality inventories”, autora Bojane Dinić i Snežane Smederevac, publikovanog u časopisu Personality and Individual Differences. Članak, napisan za Science Direct, možete naći na sledećem linku.