Mar 3, 2017

U utorak, 7. marta, u organizaciji Laboratorije za eksperimentalnu psihologiju, održaće se predavanje pod nazivom Koje je boje zeleno? (Problem boje ΧΛΩΡΟΣ u ranoj grčkoj književnosti). Predavanje Aleksandra Milenkovića održaće se u Svečanoj sali Dekanata Filozofskog fakulteta, sa početkom u 12:30.

U nastavku možete pročitati kratak opis predavanja.

U ovom izlaganju predstaviću raznovrsnu upotrebu i nejasna značenja termina χλωρός u delima rane grčke književnosti (u epskoj, dramskoj i lirskoj poeziji, kao i u izabranim delima Hipokratskog zbornika). Posle kraćeg osvrta na značenja i etimologiju, grupisaću sve primere upotrebe ovog termina, te ću dati analizu problematičnih mesta i ponuditi rešenja za neprecizna značenja, u zavisnosti od konteksta i drugih semantičkih okolnosti.

Predavač: Aleksandar Milenković, Univerzitet u Beogradu, Filozofski fakultet, Odeljenje za klasične nauke